Warsztaty Terapeutyczne LEGO z Fantazją – Wrocław

23 kwietnia 2024 roku, był dniem szczególnym i przepełnionym niekończącą się zabawą. Właśnie wtedy, w sali konferencyjnej gościnnego hotelu Wyndham Wrocław Old Town, odbyła się pierwsza edycja wrocławskich warsztatów terapeutycznych LEGO z Fantazją. Naszymi specjalnymi gośćmi były dzieci zmagające się z niepełnosprawnościami, a także chorobami nieuleczalnymi i zagrażającymi życiu. 

Na wstępie wszystkich gości przywitał dyrektor hotelu Pan Tomasz Majszyk oraz Patrycja Wróbel z fundacji. 

Przez dwie godziny, kilkudziesięciu Podopiecznych Fundacji mogło poczuć się, jak prawdziwi artyści. Tysiące klocków LEGO zmieniły się bowiem w zapierające dech w piersiach budowle, postacie czy pojazdy, a beztroskiej zabawie nie było końca! Dzięki dziecięcej wyobraźni uczestników warsztatów i ich rodziców, sala konferencyjna zmieniła się w prawdziwą krainę magii – miejsce, w którym zarówno młodsi, jak i starsi, chociaż na chwilę, zapomnieli o codziennych trudnościach.

Dzieci były w swoim żywiole! Budowle były cały czas ulepszane, zmieniane, poprawiane, a dzieci z wielkim zaangażowaniem i radością opowiadały o swoich konstrukcjach. 

Duże wrażenie na dyrektorze oraz pracownikach hotelu Wyndham Wrocław Old Town zrobiła budowla Olafa, który stworzył  hotel z łóżkami na dachu i z osobą Pana dyrektora na motorze i z psem. Ale pozostali również stworzyli niesamowite dzieła.  Powstała np:  burgerownia z placem zabaw, bezludna wyspa, lama, sportowy samochód z zamkiem księżniczki.  Chore dzieci pokazały, że mają niesamowitą wyobraźnię i umiejętności.  No i wizyta w tej klasy hotelu też będzie niezapomnianym wspomnieniem. 

Czas minął wszystkim w mgnieniu oka. W warsztatach brały udział całe pokolenia – były też babcie oraz dziadkowie, którzy dzielnie wspierali swoje wnuki w tworzeniu niesamowitych budowli.  Zarówno młodsi, jak i starsi odkrywali w sobie pokłady dziecięcej wyobraźni, a ich budowle nierzadko budziły wielki podziw. Zajęcia stały się także okazją do zawarcia nowych znajomości, przełamania barier i rozwinięcia umiejętności społecznych. Już po ich zakończeniu dyrekcja hotelu zaprosiła dzieci i rodziców na prawdziwie królewski, przepyszny poczęstunek, a na pożegnanie każdy uczestnik otrzymał torbę z upominkami

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji warsztatów terapeutycznych LEGO z Fantazją. 

Dziękujemy firmie LEGO, fundacji Lewiatan oraz firmom: CAT LC Polska, Luxmed, ECE Projektmanagement i gospodarzowi warsztatów – hotelowi Wyndham Wrocław Old Town.

To właśnie Wy sprawiliście, że, z pozoru zwykły, dzień stał się tym wyjątkowym i przepełnionym kolorem. Z całego serca dziękujemy!

Więcej zdjęć z warsztatów znajdziecie Państwo na naszym profilu na Facebooku TUTAJ