Warsztaty Terapeutyczne LEGO z Fantazją- Toruń

Niedziela, 19 maja 2024 roku, była wyjątkowa. To właśnie wtedy, w sali bankietowej gościnnego hotelu Bulwar w Toruniu, odbyła się pierwsza edycja toruńskich warsztatów terapeutycznych LEGO z Fantazją. Naszymi specjalnymi gośćmi były dzieci, które każdego dnia zmagają się z niepełnosprawnościami oraz chorobami nieuleczalnymi i zagrażającymi życiu. 

Niestety, z niezależnych od nas przyczyn, wydarzenie rozpoczęło się z opóźnieniem, ale żadne przeciwności nie popsuły dobrych humorów i cudownej zabawy. Przez ponad dwie godziny, kilkudziesięciu Podopiecznych fundacji, miało możliwość puszczenia wodzy wyobraźni, a tysiące kolorowych klocków w mgnieniu oka zmieniło się w bajkowe dzieła sztuki. Kreatywność naszych małych gości nie znała granic, a nowym pomysłom nie było końca! Maja, zmagająca się z mózgowym porażeniem dziecięcym, na warsztaty przyszła ze swoją ukochaną maskotką – szarym kotkiem zrobionym na szydełku, którego wspólnie z mamą zbudowała z klocków Lego. Kubuś, który cierpi na wielotorbielowatość nerki stworzył natomiast zapierającą dech w piersiach konstrukcję, a Wiktoria, zmagająca się z autyzmem, wyczarowała kolorowego kotka. Dzieci były w swoim żywiole, a wielka radość z budowania udzielała się zarówno młodszym, jak i starszym. 

Goście byli zachwyceni warsztatami, a widok ich szczerych uśmiechów był bezcenny! Nasi Podopieczni z zaangażowaniem zawierali przyjaźnie czy uczestniczyli w zabawach zespołowych, a rodzice i opiekunowie w znakomitej większości bawili się razem z dziećmi. Praca nad kolorowymi budowlami stała się także źródłem bezcennego odpoczynku i wyciszenia, tak bardzo potrzebnego naszym małym wojownikom oraz ich najbliższym. 

Na pożegnanie goście zostali  także zaproszeni na słodki poczęstunek oraz przepyszną pizzę z restauracji Azzurro, a wszystkie dzieci wróciły do domów z pięknymi prezentami. 

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji warsztatów terapeutycznych LEGO z Fantazją. 

Dziękujemy firmie LEGO, wolontariuszom i Stowarzyszeniu WIOSNA, firmom: CAT LC Polska, Luxmed, ECE Projektmanagement, pizzerii Azzurro oraz gospodarzowi warsztatów – hotelowi Bulwar w Toruniu. 

To właśnie Wy sprawiliście, że ten, z pozoru zwykły, dzień stał się słoneczny, kolorowy i radosny. Z całego serca dziękujemy!