Dzień Dziecka – Warsztaty terapeutyczne LEGO

W środę, 29 maja 2024 roku, uczciliśmy najważniejsze święto wszystkich dzieci. Z okazji tegorocznego Dnia Dziecka, w warszawskim hotelu NOVOTEL Centrum, odbyły się huczne i bardzo wyjątkowe Warsztaty Terapeutyczne Lego z Fantazją. Na wydarzenie zaprosiliśmy ponad 100 Podopiecznych Fantazji, którzy na co dzień zmagają się z chorobami przewlekłymi, nieuleczalnymi i zagrażającymi życiu. Specjalnie dla Nich, z pozoru, zwykły dzień stał się tym wyjątkowym.

Po wejściu na salę, nasi mali goście, ujrzeli trzy długie stoły po brzegi wypełnione kolorowymi klockami Lego. Wszystkie dzieci od razu zabrały się za tworzenie, a ich najbliżsi niejednokrotnie bawili się razem z nimi. Tysiące klocków, w mgnieniu oka, zmieniło się w kolorowe dzieła sztuki, a kreatywność naszych Podopiecznych nie znała granic! Sala szybko zapełniła się zapierającymi dech w piersiach konstrukcjami, samolotami czy stacjami kosmicznymi, a radość z budowania nie opuściła nas aż do końca warsztatów. 

I tym razem wydarzenie zostało poprowadzone przez niezastąpionego przyjaciela Fantazji – Pana Tomka Pałasza. To dzięki niemu podczas imprezy nie zabrakło wesołej oprawy muzycznej, szerokich uśmiechów na twarzach gości oraz wyczekiwanego przez wszystkich pokazu magii. Sztuczki, jak zawsze, wzbudzały wiele emocji, a ekscytację dzieci było słychać w całym hotelu! Malowane buźki i brokatowe tatuaże były natomiast zasługą utalentowanych pracowniczek Fantazji, które przez ponad trzy godziny, urzeczywistniały wszelkie pomysły naszych Podopiecznych. 

Warsztaty Lego z Fantazją stały się dla wszystkich źródłem pięknych przygód i niezapomnianych wspomnień. Nasi Podopieczni z zaangażowaniem zawierali przyjaźnie, tworzyli wspólne budowle i oddawali się beztroskiej zabawie, a w chwilach wytchnienia mogli skosztować przepysznego poczęstunku przygotowanego przez hotel NOVOTEL Centrum. Na dzieci czekała czekoladowa fontanna, pizza, naleśniki i masa słodkości, a ogromną furorę zrobiły także stoiska z lodami, prażoną kukurydzą i watą cukrową. Wszyscy mogli posilić się makaronami, frytkami, nuggetsami, sałatkami i rosołem. Dużą popularnością cieszyła się świeżo przygotowana lemoniada.

Na zakończenie tego pięknego dnia, wszyscy mali goście otrzymali również torby po brzegi wypełnione cudownymi upominkami, a z imprezy wyszli uśmiechnięci i przeszczęśliwi. 

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji warsztatów terapeutycznych LEGO z Fantazją. 

Dziękujemy gospodarzowi warsztatów – hotelowi NOVOTEL Warszawa Centrum oraz Orbis S.A. – warszawskim hotelom działającym pod marką Accor, naszemu partnerowi firmie LEGO, prowadzącemu – Panu Tomaszowi Pałaszowi, fotografowi – Panu Bartłomiejowi Zackiewiczowi, wolontariuszom oraz Stowarzyszeniu WIOSNA, Fundacji Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb., LUX MED sp. z o.o., ECE Projektmanagement Polska Sp. z o.o., Express Sp. z o.o. Sp. k., Print Flop.

To właśnie Wy sprawiliście, że tegoroczny Dzień Dziecka stał się słoneczny i radosny. Z całego serca dziękujemy!