Dzień Dziecka – sesja zdjęciowa z motywem LEGO

5 czerwca 2024 roku mieliśmy zaszczyt zorganizować wyjątkowe wydarzenie – profesjonalną sesję zdjęciową, w której wzięło udział sześcioro Podopiecznych naszej fundacji – dzieci zmagające się z niepełnosprawnościami, chorobami nieuleczalnymi i zagrażającymi życiu. Gościem specjalnym był także Oscar Oliver – reprezentant Polski juniorów w łyżwiarstwie figurowym, a jednocześnie ambasador Fantazji. Tematyką tegorocznej sesji były, uwielbiane przez wszystkich, klocki Lego, które w mgnieniu oka zamieniły studio w radosną, i bardzo kolorową, krainę wyobraźni. 

Do udziału w sesji zaprosiliśmy 13-letnią Wiktorię zmagającą się niepełnosprawnością intelektualną, 11-letnią Lenę z zespołem Downa oraz 11-letnią Małgosię, która urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Wszystkie dziewczynki były wystrojone, uśmiechnięte i wręcz stworzone do kariery modelek. W studiu pojawili się również chłopcy, 15-letni Marcin mierzący się z zaburzeniami ogólnorozwojowymi, niedowidzeniem i wrodzoną wadą dłoni, 8-letni Andriej z mózgowym porażeniem dziecięcym, a także 7-letni Marcel, u którego zdiagnozowano rozszczep kręgosłupa i wodogłowie. Nasi mali dżentelmeni również  świetnie odnaleźli się w sytuacji, pięknie pozowali, a przede wszystkim cudownie się bawili!

Wydarzenie odbyło się w wyjątkowo klimatycznym miejscu – warszawskim Studio Metro. Przed rozpoczęciem sesji dzieci udały się na spotkanie z profesjonalną makijażystką, a następnie, w oczekiwaniu na swoją kolej, oddawały się beztroskiej zabawie klockami Lego. Wyobraźnia naszych małych gości nie miała granic, a budowanie przyniosło im nie tylko wiele radości, ale także relaksu przed, tak ważnym dla nich, wydarzeniem.

Plan zdjęciowy był kolorowy i bardzo inspirujący. Dzieci pozowały z rozmaitymi budowlami stworzonymi i dostarczonymi przez firmę Lego, pięknymi kwiatami wykonanymi z klocków oraz poduszkami. W studio nie zabrakło także balonów, puf i dużego kartonowego ludzika Lego. Wystrój zapierał dech w piersiach, a zachwyt, zarówno młodszych, jak i starszych, był wręcz nie do opisania!

Zdjęcia wykonane przez naszych niezastąpionych przyjaciół i fotografów – Karolinę i Tomka, jak zawsze wyszły obłędnie. Nasi mali goście pozowali pojedynczo, razem z Oscarem oraz ukochanymi mamami, a radość uchwycona okiem obiektywu pozostanie w naszej pamięci na długo. Zwieńczeniem sesji było zdjęcie, na którym pozowały nie tylko dzieci i Oscar, ale także przedstawiciele Fantazji obecni na sesji. 

Na wydarzeniach organizowanych przez Fantazję nigdy nie brakuje pysznego poczęstunku. Tak było i tym razem! Na dzieci czekały słodycze, owoce, soki i wody, a po zakończeniu sesji, do studia dotarła także pizza. Cudowną niespodzianką dla naszych modeli i modelek były również torby z prezentami – dużym zestawem Lego, maskotką, zestawem do samodzielnego stworzenia gniotkow i słodkościami. Wszyscy goście wyszli ze studia z pełnymi rękami i uśmiechami na twarzach, a ten z pozoru zwykły, dzień stał się dla nich kolorowy, radosny i szczególnie wyjątkowy. 

Z całego serca dziękujemy naszym dzielnym gościom: Lenie, Małgosi, Wiktorii, Andriejowi, Marcelowi i Marcinowi, ich bliskim oraz Oscarowi. Byliście wyjątkowi i wspaniale spisaliście się w charakterze modelek i modeli!

Dziękujemy także osobom i firmom, bez których tegoroczna sesja nie byłaby tak wyjątkowa. Dziękujemy właścicielowi Studia Metro, cudownym fotografom – Karolinie i Tomkowi z PGD Studio, firmie LEGO Polska Sp. z o.o., utalentowanej makijażystce – Gabrieli Cienciarze oraz wspaniałym studyjnym asystentkom. Dziękujemy również firmom: Amarotto Sp. z o.o., Zakątek pięknych rzeczy, LaserDruk s.c., Szafa Dziecka, Akces-Markt, ETNA Wojciech Bernacki, Pizzeria Boscaiola, The CHEF HOUSE, Star Event, Stowarzyszeniu WIOSNA, Fundacji Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan. Blisko Twoich Potrzeb.